Bu 15 Altcoin Radarınızda Olsun: Ethereum ETF Uçurabilir!

Kripto para piyasasının odağında Ethereum ETF’lerin onayı var. Çünkü, bu hafta başlarında pek de ihtimal dahilinde görülmeyen onaya çok yaklaşılmış görünüyor. Son haberlerin ardından lider altcoin büyük bir çıkış yaptı. ETH, gün içinde yüzde 20’nin üzerindeki artışıyla dikkatleri üzerine çekti. Bu gelişmelerin ortasında kripto analiz platformu Layergg, Ethereum ETF onayından fayda sağlayacak 15 altcoin belirledi.

Layergg: Ethereum ETF sonrası için bu 15 altcoin radarınızda olsun!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasanın gündemini muhtemel Ethereum ETF onayı belirliyor. Piyasa oyuncularının yakından takip ettiği bu olay sadece Ethereum’u ilgilendirmiyor. Kripto analiz platformu Layergg, onayın pozitif etkileyeceği potansiyeli yüksek 15 altcoin belirledi. Analitik platformu bu tokenlerin radarda olmasını tavsiye etti. Bu bağlamda Layergg, anlatılarıyla birlikte şu listeyi paylaştı:

 1. PEPE: Meme Coinlerin Yeni Kralı.
 2. PENDLE: En İyi Bluechip DeFi.
 3. ENA: ETH Rallisinin Ana Yararlanıcısı.
 4. METIS: “Düşük Float/Yüksek FDV” Tartışmasından Kazançlar.
 5. ETHFI: Dinlenmek için Süper Uygulama
 6. ALT: Restaked Rollups (RaaS)
 7. REZ: Lowcap Restaking Hub.
 8. MKR: “End Game” (Yeniden Markalama/Yeniden Adlandırma)
 9. OP: L2 Coinbase & Base chain destekliyor.
 10. ARB: Katman 2’nin 1 No.lu TVL’si.
 11. LDO: Flippening to Restaking (Paradigm destekliyor.)
 12. ETC: PoW Ethereum.
 13. ENS: Vitalik’in ‘Süper Önemli’ Şakşakçısı.
 14. SSV: Sadece sıvı DVT.
 15. UNI: Ethereum OG DeFi.

Bu altcoinlerin potansiyeli neden yüksek?

Ayrıca Layergg, ETH’nin 2022 Eylül’den bu yana piyasada gerilediğini belirtiyor. Ayrıca, yaklaşık iki yıldır zayıflık belirtileri gösterdiğinin altını çiziyor. Yakın zamana kadar ETH/BTC’nin dibe yakın olduğuna vurgu yapıyor. Buradan yola çıkarak şu değerlendirmeyi yapıyor:

Anlatıya dayalı ticaret, yatırımcıların kolektif zihniyetinden ve duygularından yararlanır. Piyasa katılımcılarının çoğu belirli bir sonuç üzerinde hemfikir olduğunda, genellikle bunun tersi gerçekleşir. ETH/BTC’nin Ethereum ETF‘sinin onaylanmasından kaynaklanan yükselişi büyük bir alt sezonu getirebilir ve ETH-Beta bundan faydalanma konusunda en yüksek potansiyele sahiptir.

Ethereum ETF için sıcak zamanlar!

Bu arada, konuya aşina kaynaklara göre, SEC spot Ethereum ETF’lrti onaylama eğiliminde. Kaynaklar, SEC yetkililerinin, bu ürünlerin listeleneceği borsalara eğilimlerini bildirdiklerini söylüyor. Ajans, başvurular hakkında geri bildirim yapıyor. Ayrıca kaynaklar, ortaya çıkan sorunların derhal çözülmesi halinde bu hafta başında onayın verebileceğini belirtiyor.

Uzmanlara göre, ETF’lerin onayı, vakıflar ve emeklilik fonları gibi kurumsal yatırımcılara kapıları açacak. Böylece, bu fonların Ethereum piyasasına girmesi daha kolaya hale gelecek. Ayrıca, yatırımcılar diğer tokenlerin fonlara dahil edilme olasılığının daha yüksek olduğunu gözlemledikçe, Solana ve Avalanche gibi diğer kripto para birimlerine olan ilgi de artabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir